Golfové rezorty na Žitnom ostrove

Jesenné obdobie je vhodné pre golf, láka priaznivcov tohto športu, a aj keď nie je to u nás tradičným, regionálnym, či národným športom, predsa náš región ponúka viac než dosť možností v tomto smere.

Pozrime sa kam by ste sa mohli ísť zahrať Golf v okolí?
Najbližšie k Bratislave sa nachádza Welten Club, ak prechádzate na ceste 63 smerom do Komárna, uvidíte tieto koceky na oboch stranách cesty.
Báč je však známe aj ako pútneicke miesto
Báč (oblasť: Podunajská nížina, región: Podunajsko)

Golfový klub Welten pri Báči ponúka hráčom 18-jamkové majstrovské ihrisko a 300-metrový driving range. Nachádza sa 30 kilometrov od Bratislavy smerom na Dunajskú Stredu. Ihrisko je viditeľné priamo z hlavnej cesty. Nájdete tu aj 3-jamkovú čipovaciu akadémiu, patovacie gríny a umelé osvetlenie pre hru v noci. V priestoroch zrekonštruovaného kaštieľa sa nachádza tiež klubová miestnosť GCW. Driving range – Skúšobné odpalisko Driving range, alebo cvičná lúka, slúži ako tréningová plocha na ktorej hráči môžu trénovať odpaly.

V areáli Golf Jelka situovanom približne 25 km východne od Bratislavy nájdete driving range s 30 priestrannými miestami na odpaľovanie s veľkorysými podložkami, 300 m driving range s dobre značenými vzdialenosťami, jemne tvarovaný trávnatý putting grín, čipovacie gríny, pieskový bunker s plochou viac ako 200 m2 s jednoduchou aj náročnou cestou na dva čipovacie gríny, niekoľko trávových bunkrov a vyvýšenín na trénovanie hry na svahu, plochu na krátku hru, ktorá umožňuje približovanie k čipovacím grínom zo vzdialenosti takmer 100 m.

Západ slnka môžete s kávou alebo minerálkou pokojne pozorovať zo štýlového club house. Malý členovia rodiny si v areáli Golf Jelka môžu vyskúšať vystavené detské ihriská, hojdačky a preliezačky, trampolíny či záhradné hry.

Golfový areál Green Resort Hrubá Borša s 27 jamkami sa nachádza v obci Hrubá Borša pri Senci. Tento areál je miestom, kde golf ako krásna hra nielen osloví, ale aj chytí za srdce. V súčasnosti je k dispozícii 18 jamkové majstrovské ihrisko (PAR 72) + 9 jamkové verejné ihrisko (PAR 28) PUBLIC.

Ihrisko je „férovým ihriskom“ s minimom vysokých rafov. Golfových hráčov nepenalizuje za dobré zahraté údery. Celkovou dĺžkou ihriska 6661 m a množstvom prírodných prekážok sú vytvorené vhodné podmienky pre zaujímavú a zároveň náročnú hru pre skúsených hráčov. Zámerom je, aby si hru dokonale užili tak dobrí hráči ako aj začiatočníci. Hráči môžu využívať aj 9 jamkové verejné ihrisko (PAR 28) PUBLIC, ktoré je pre množstvo prírodných a modelovaných nástrah výzvou pre začiatočníkov ale aj pokročilých hráčov (971 m zo žltých a 779 z červených odpalísk). K trénovaniu hry slúži aj krytý osvetlený driving range, putting green s rozlohou 800 m2 a chipping area s rozlohou 2500 m2 a cvičný bunker.

V neďalekom okolí zaujme Múzeum včelárstva pri Kráľovej pri Senci, akvapark pri Slnečných jazerách v Senci alebo v Galante, vodné mlyny v Jelke, Tomášove a Kolárove. Kvalitné vína Malokarpatskej vínnej cesty možno ochutnať v Modre alebo Pezinku. Na koňoch si možno zajazdiť v jazdeckom areáli v Hrubej Borši alebo v Čiernej Vode. V Kostolnej pri Dunaji je zas oáza sibírskeho tigra. Hlavné mesto Slovenska – Bratislava, plné historických a kultúrnych pamiatok s bohatým programom podujatí celý rok je vzdialené 38 km.

 Zdroj:
https://www.travelguide.sk/svk/turisticke-zaujimavosti/golf-resort-borsa-senec_704_1.html